İndirim Kodu Neden Çalışmaz? İndirim Kuponu Neden Aktif Olmaz?

Bir indirim kuponu değişik sebeplerden dolayı çalışmayabilir. En yaygın sebepler olan kısıtlamalar ve istisnalara bir göz atalım.

Bazı kuponlar belirli bir kategoriyi ya da özel fiyatları olan ürünleri (mesela zaten indirimde olan ürünleri gibi) kapsamayabilir.

Kısıtlamalara Dikkat!

Eğer alışveriş yaptığınız mağazanın sitesinde -örneğin Trendyol, Hepsiburada veya Gittigidiyor- başka satıcıların listesi varsa, kupon kodunuz bu ürünlerde uygulanamayabilir. Bazı durumlarda kupon kodları sadece mağazanın direk olarak sattığı ürünlerde geçerli olabilmektedir.

Ayrıca süresi dolan indirim kuponu da kullanılamaz. Mağaza kuponların verdikleri son kullanma tarihinden önce kullanımını durdurabilirler. Ve hatta son kullanma tarihi hiç olmayabilir. Bu durumda her an kuponların kullanma süresi dolabilir.

Kodu Doğru Yazdığından Emin Misin?

Sitemizden edindiğiniz kodu mağaza sayfasındaki kutucuğa doğru şekilde yazdığınıza veya kopyala-yapıştır yaptığınıza emin olun. Kodlar genellikle büyük harflerle yazılır ve bazıları da büyük küçük harfe duyarlıdır. Bu yüzden küçük harfle yazarsanız kodunuz çalışmayabilir. Ayrıca kopyala-yapıştır işlemi yapıyorsanız kodunuzdan önce veya sonra boşluk kalmadığına dikkat edin, yoksa bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz.

Alt Limit Gözünden Kaçmasın

Birçok indirim kodu için belirli bir miktarda alışveriş yapmanız gerekir. Bu da indirimden yararlanabilmeniz için kodun geçerli olduğu ürünlerden belirli bir miktarda harcama yapmanız gerektiğini gösterir.

Diyelim ki “30DEFACTO150” adında bir kuponunuz var. Yüzde 30 indirim yapacak ve minimum bir miktar istemiyor gibi duruyor. Ancak bu kod sizin 50 liralık siparişinizde çalışmıyorsa, kodun sonundaki “150” büyük ihtimalle minimum miktarın 150 lira olduğunu gösteriyor. Bu durumda inndirim.com.tr’de kupon sayfasının içeriğinde ayrıntıları arayabilir veya kodu kullanmak için gerekenleri doğrudan mağazanın destek ekibiyle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İnndirim’li alışverişler ⁿ‿ⁿ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir