İndirim Kodu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güncel kampanya ve fırsatların yanı sıra indirim kodu/kuponu sağlayan inndirim.com.tr sayesinde hem alışverişlerinizde hem de kargo ile teslimatlarda büyük indirimlerden yararlanabilirsiniz. Ama bu kodları bulmak ve doğru bir şekilde kullanmak -eğer daha önce böyle bir deneyim yaşamadıysanız- ilk etapta size ziyadesiyle karmaşık bir konu gibi gözükebilir.

İçine bu kodların yazılması veya yapıştırılması gereken kutucukları hepimiz online alışveriş yaparken görüyoruz sepette ya da ödeme yapmadan önce ortaya çıkaran kupon kodu bölümü. Bu kısım kupon, indirim, promosyon, hediye çeki kodu ve benzeri gibi çok değişik isimlerle anılmaktadır. Yani her mağazanın kendine has bir tanımlaması var.

Ama ismi ne olursa olsun bu indirim kutucuğu siparişiniz üzerinde ekstra kazanç sağlayabileceğinizi gösterir. Doğru şekilde kullanırsanız kazancınızı en üst seviyeye çıkartabilirsiniz, ancak bunu yapabilmek için sürekli değişen ve büyük yer kaplayan kupon bilgilerini kullanmayı bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle indirim kodunun ne olduğunu ve onu nasıl uygulayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Kupon kodları siparişinizin toplam tutarı üzerinden bir kısım yüzdeyi ya da belirli bir miktarı azaltabilir veya ücretsiz ya da indirimli kargo ücreti sağlayabilirler. Mağazanın sattığı bütün ürünlerde ya da sadece öncede belirtilmiş kategorideki ürünlerde kullanılabilirler. Öte yandan bazılarını kullanmak için de belli bir tutarda alışveriş yapmanız gerekir.

Kupon kodları harfler ve sayılardan oluşup genelde 5 ila 10 arasında büyük harfli karakterden meydana gelirler. Bazen rastgele (S516PSM), bazen de gerçek kelimelerden oluşurlar (BEDAVAKARGO30). Bazı zamanlarda kodun adından nasıl bir indirim sağladığını anlamamız mümkün olur. Örneğin, BEDAVAKARGO30 kodu en az 30 lira alışveriş yapmanız durumda kargonun bedava olabileceğini gösterir.

İnndirim’li alışverişler ⁿ‿ⁿ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir